יום שני, 13 ביולי 2009

סקירה: נוקיה 3120 קלאסיק | Nokia 3120 Classic


נוקיה 3120 קלאסיק הוא מכשיר דור 3, מהפשוטים יותר. לא מעורר הרבה תשומת לב, אך מכיל את כל התכונות הבסיסיות לטלפון סלולרי קלאסי פשוט וזול, עכשיו גם ברשת פלאפון.

נוקיה 3120 הוא לא מכשיר חדש, אך לאחרונה הוא הוכנס לקטלו של חברת פלאפון.
מדובר במכשיר דור 3 פשוט וקלאסי, עם תכונות בסיסיות.
חיצונית, הוא קל, קטן יחסית, עם מקשים גדולים ובהחלט נוחים לשימוש.
אך לגודלו הקטן יש גם חיסרון, הרמקול שלו לא מהחזקים שידעו מכשירים של נוקיה, שומעים בו, אבל הוא לא מסוגל להגיע לעוצמה חזקה יותר מידי.


מסך המכשיר גדול יחסית, אך מאד פרופורציונאלי לגודל המכשיר ביחס למקשים הגדולים, הוא בהיר ובסה"כ מספק תצוגה יפה מאד של תפריטים הודעות וכיוצ"ב.
המכשיר מצוייד בקישוריית בלוטות', שעובד בצורה חלקה ונוחה, כיוון והוא לא מיועד להיות מכשיר עסקי הוא לא תומך בWIFI.

מצלמת המכשיר, ברזולוציה של 2 מגהפיקסל היא בסיסית לחלוטין, התמונות לא באיכות מדהימה, ובגדול היא לא מציגה שום חידוש טכנולוגי, אבל עדיין, טוב שיש מצלמה קטנה בשליפה בטלפון קטן.


מאפיין נוסף שמהווה יתרון גדול, הוא שקע האוזניות הסטנדרטי, שמאפשר למשתמש לחבר אליו כל אוזניות רגילות, לטלפון קטן וקומפקטי, שזה נוח מאד ועדיף על האוזניות שמגיעות בערכה.


המכשיר אינו מציג יכולות מולטימדיה מדהימות, כיוון שהוא לא נועד להיות כזה. נגן המוזיקה שלו בסיסי ביותר, אין תמיכה בוידאו, והרמקול לא עוצמתי במיוחד, אבל מי שרוצה MP3 קטן, יכול בהחלט להשתמש במכשיר הזה ולנצל את שקע האוזניות הסטנדרטי ואת הגודל הנוח שלו.


חיסרון מאד בולט במכשיר, הוא הערכה הדלה איתה הוא מגיע.
המכשיר מגיע בקופסא קטנה מאד, בגודל של אולי רבע מקופסא רגילה בה מגיע מכשיר סלולרי, וככה גם הערכה שלו.
מכשיר, מטען (דיי גדול), ואוזניות, וזהו.


כשפתחתי את המכשיר, נדהמתי לגלות חוסר בכרטיס זיכרון שבדר"כ מצרפים למכשירים, ולרגע חשבתי שיכול להיות מצב שהוא לא תומך בהרחבת זיכרון, עד שראיתי שישנו חריץ לכרטיס זיכרון, וכשביררתי מול חברת הסלולר, מסתבר שהם לא חושבים שראוי לצרף למכשיר כרטיס זיכרון ולו בנפח הכי קטן, כנראה ניסיון לצמצם עלויות.
בכל מקרה, המכשיר מגיע עם זיכרון מובנה של משהו כמו 30 מגה, שמתפזר בין גלריה הודעות וכו', לא מיועד למוזיקה וקבצים אחרים.


בשורה התחתונה, זה מכשיר דור 3 פשוט, וזול מאד. חברות הסלולר מסבסדות אותו למחירים נמוכים מאד, ובחנויות פרטיות אפשר להשיג אותו גם בסביבות ה600 ש"ח, שזה מחיר טוב והתמורה לו היא רבה.
המכשיר מיועד בעיקר למי שלא מחפש חידוש טכנולוגי, אלה טלפון בשביל לקבל ולהוציא שיחות, שיושב טוב בכיס ונוח מאד לשימוש עם לוח מקשים נוח, עם תמיכה ביכולות בסיסיות נוספות., היה אפשר להשקיע קצת יותר בערכה שלו.לסיכום: מכשיר המספק תמורה מצויינת למחיר שלו.


דירוג: 8 מתוך 10

5 תגובות:

אנונימי אמר/ה...

לי יש אותו והוא טוב

שי אמר/ה...

יש לי אותו מכשיר פשוט מאוד אין הרבה פונקציות , לא ממליץ עלו למשהו שמחפש חידושים ודברים מעניינים

אנונימי אמר/ה...

טלפון משעמם טיכו.

אנונימי אמר/ה...

מכשיר נחמד ממש נוח

אנונימי אמר/ה...

הטלפון בסדר גמור אבל ברשת פלאפון הוא כבה מעצמו במספר מקומות גאוגרפים. לכן לא מומלץ.

הוסף רשומת תגובה